Programa sadece EIS (Bölüm) kodu ile giriş yapabilirsiniz, kişisel kullanıcılar tanımlı değildir.

Dosyanız aşağıdaki özelliklere sahip değilse sistem kabul etmeyecektir:

 • Dosya CSV formatında olmalıdır.
 • Dosya "tck;ad;soyad;diger;vs" bilgilerini ";" (noktalı virgül) ile ayrılmış olacak şekilde sağlamalıdır, lütfen virgül kullanmayınız:
  12345667; MEHMET; YILMAZ; ANKARA; VS
 • Başlık bilgilerinde başlıkları kısa tutmak tek satır kullanmak gerekmektedir:
  TCK; AD; SOYAD; DİĞER; VS
  Yanlış format:
  Ön Değerlendirme Puanı
  Ales (Sayısal) Puanı (%60) + Yabancı Dil Puanı (%40)
 • Dosya boyutu 5MB'yı aşmamalıdır.

CSV dosyaları bilgisayarınızın varsayılan veya sonradan değiştirilen ayarlarına göre noktalı virgül veya virgül ile yaratılır. Programın kabul ettiği format noktalı virgül ile olanıdır, çünkü girilen verilerde ondalıklı sayılar veya metin içinde virgül olabilir. Program CSV dosyasını okurken bu virgülleri ayıraç olarak algılayacaktır.

Ayarlarınızın CSV dosyasını noktalı virgül veya virgülle ayrıldığını kontrol etmek için yarattığınız dosyayı herhangi bir metin editörü (Notepad, WordPad vs) ile açmanız yeterlidir. Bu dosyada verilerin nasıl ayrıldığı görüntülenebilir:

CSV dosyasını virgül yerine noktalı virgül ayracı ile yaratmak için Excel programındaki ayarları resimdeki gibi değiştirebilirsiniz:

Eğer verileriniz herhangi bir virgül içermiyorsa dosyayı virgül ile yaratıp CSV dosyasını metin editörü ile açabilir, "bul ve değiştir" fonksiyonu ile tüm virgülleri noktalı virgül ile değiştirebilirsiniz.